PROTEBE

Naši sponzoři

Logo MHMPNadace Jedličkův ústav   l net4gas 

 l mcpl  l mcp4 

albi logo 02  l ceps

l mz     

   l rsts 

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Články, zprávy a reportáže

Integrační tábor Lažánky 2016

 

8. srpna 2016 se chatovou osadou Lažánky nedaleko jihočeské Blatné opět rozezněl dětský hlahol. To sem přijela skupina 81 táborníků strávit bezmála čtrnáct dní prázdnin. A všichni byli natěšeni na jediné… na setkání s legendárními Rychlými šípy.

Hned, jak se táborníci zabydleli a rozdělili do oddílů, začal se před nimi otevírat tajemný svět Stínadel. Bylo jasné, že přiblížit dnešním dětem příběh ze 40. let minulého století nebude nikterak jednoduché. Programový vedoucí ale vše zvládl na jedničku a za chvíli byste už nenašli v táboře člověka, který by neznal Bublinu, Bohouše nebo bábu Zavadilku. K opravdu detailnímu seznámení se s dobrodružstvími pětičlenné partičky posloužily komixy, s jejichž pomocí musely oddíly zodpovědět řadu záludných otázek. A to byl jen pouhý začátek celotáborové hry. Při následném tvoření výhružného dopisu, lovu bobříků, sběru známek či hraní divadelního představení si na své přišel opravdu každý. Jak velcí, tak i ti nejmenší si lámali hlavy při luštění tajemné zprávy na jejímž konci se každý sám ocitl v temném lese, aby dokázal, že je hoden nosit hnědý knoflík, symbol odvahy. A samozřejmě nemohl chybět kultovní ježek v kleci a spousta dalších hlavolamů. Každodenní setkávání nad příběhy Rychlých šípů samozřejmě nemohli propásnout ani samotní Rychlošípáci. A tak měli táborníci možnost osobně se setkat nejen s Mirkem Dušínem, Jarkou Metelkou, Jindrou Hojerem, Červenáčkem a Rychlonožkou, ale i s Bublinou, který neměl o zájemce na hlazení nouzi. Poklid a příjemnou atmosféru tábora občas narušil jen Bohouš, jenž zkoušel škodit, kde se dalo. Zájemci pak měli možnost shlédnout i celovečerní film Záhada hlavolamu. Téměř všechny obsazené židličky byly důkazem toho, že svět Rychlých šípů nadchne i po skoro osmdesáti letech.

rychle_sipymistr_v_judu

A to ještě pořád není všechno. Jak to na správných táborech bývá i zde nemohl chybět večerní táborák, kytara, zpěv a opékání špekáčků. Děti se vyřádily na diskotéce i koncertu živé kapely. Navštívil nás mistr ČR v judu, aby všem přítomným poodhalil krásu tohoto sportu a předvedl něco ze svého umění. Po celou dobu pobytu byly děti vedeny svými vedoucími k pohybovým aktivitám, ať už formou kolektivních her či procházek v blízkém okolí plném krásné přírody. Nikdo určitě nezapomene na plnění úkolů v nedaleké obci Lažánky, které důkladně prověřilo bystrost a důvtip všech zúčastněných. A k tomu všemu ještě krásné počasí a dobré jídlo…

Na závěr je třeba ještě poděkovat všem, kteří jakkoli a jakoukoli měrou přispěli k tomu, že se letošní tábor mohl uskutečnit a mohl být tak pěkný, jaký byl. Velký dík patří také všem sponzorům, díky nimž jsme mohli rozzářit nejedno dětské oko.

 

Pro zachycení táborové atmosféry se můžete podívat na krátké video zde.