PROTEBE

Naši sponzoři

Nadace Jedličkův ústav l be l hame l net4gas  l brenol skofin l kofola l olma l oxalis l pepacz l wustenrot l levneknihy l igracek l mcpl l mcp2 l mcp4 l mz l zvcela l dphmp  l medocentrum l kriviera l rossmann l yoyostore l efko l rsts l apelby l ceps l kika l nivea l chicco l p12 l slusny KIK

  • Vladimír Kropáček
    (Medium Group)
  • Prague Tax Services, a. s.
  • Piccollo
  • Partners
  • Dům zahraniční spolupráce
  • Matějkovi
  • Holinovi
  • City

Šachový kroužek

         Náš spolek pravidelně organizuje a vede jednotlivé kroužky (šachové, turistické, výtvarné), které jsou pořádány na Speciálních školách určených pro handicapované děti a mládež v Praze. Šachový kroužek je pravidelná rozvojová aktivita, která sice není vyloženě sportovní (i když je hra v šach mezi sporty zařazována), ale má nepopíratelný pozitivní účinek na lidský organismus. Má vliv na potlačení agrese a problémového chování. Na Speciálních školách s tím máme velice dobré výsledky, velmi se nám to osvědčilo. V hráčích se dále rozvíjí logické myšlení, soutěživost, koncentrace a formou hry mohou hráči svoje dovednosti zdokonalovat při svých partiích s trenéry i ostatními hráči. Velkou motivací pro účastníky je poměření svých sil s ostatními hráči na větších turnajích. Již 20 let v našem spolku probíhá možnost výměnných pobytů, které jsou zaměřené na hru v šach a tím pádem je i pro účastníky této specifické skupiny dalším motivačním faktorem zdokonalování se v anglickém jazyce. Čím více se hráč účastní oblastních turnajů, tím více postupuje do vyšší hráčské kategorie a dostává se mu i možnost cestovat do zahraničí na výměnné aktivity.

  

b) splnění časového harmonogramu:

Pravidelná zájmová činnost vedena odborným trenérem šachů:

1x týdně na speciální škole Praha 9 Mochovská

1x týdně v Jedličkovém Ústavu

1x základní škola Lupáčova Praha 3

1x  základní škola Vinohrady pro zrakové vady Mariánské Náměstí

             

c) vyhodnocení efektu:

            Několikrát ročně uspořádá lektor šachových kroužků turnaj pro děti, které se zúčastňují kroužků. Je to pro děti dobrá motivace zdokonalovat se ve hře a činnosti kroužku se pravidelně zúčastňovat. Motivací pro nejlepší hráče je účast na mezinárodních turnajích v Polsku, Maďarsku a Nizozemsku. V rámci Euro chess tour jsme se zúčastnili turnaje v polském Bydgozsczi. V turnaji byly otevřeny dvě kategorie, do 12 a 18 let a již tradiční soutěž družstev. Česká výprava měla zastoupení v každé kategorii, kde jednotlivý hráči obsadili přední místa. Mimo šachu jsme měli možnost prohlídky historického centra města Bydgoszcze a starobylého hradu Malbork.