Fantom Print  Super ZOO

AVE  Farmapark u Toma

Články, zprávy a reportáže

22. Šachové setkání

21. a 22. října 2016 se uskutečnilo tradiční šachové setkání mládeže na místě také tradičním - v Domově mládeže Jedličkova ústavu, Na Topolce 1. Letošní ročník se konal ve skromnějším formátu. Turnajů za účasti pražských a okolních šachistů z řad handicapovaných a zdravých. Ve dvou skupinách do 16 a nad 16 let se účastnilo 22 šachistů. Škoda mnoha omluvenek z důvodu nemocí. Původní číslo přihlášených okupovalo číslo 30.

zd se e milan evk neni spokojen s pozici

V kat. do 16 let hrálo 15 a nad 16 let 7 hráčů. Hrálo se tempem 30min. pro hráče a dvojice určil program swiss-manager. Každý hráč odehrál 7 partii. První tři v každé kat. dostali poháry a medaile

a ostatní drobné věcné ceny.

Oběma turnajů hraných v sobotu 22. 10. předcházela páteční přednáška s následnou simultánkou

mezinárodního velmistra šachu Martina Petra s velmi kladnou odezvou přítomných hráčů!

do 16. vlevo honzk cablk vpravo robin slavsk

V turnaji starších se nečekaným vítězem stal Vítek Barth, když vyhrál všech 7 partií. Druhý byl Luboš Chlanda a třetí Zbyněk Budeš. Ze šachového kroužku v JÚ by nejlepší Martin Samec na pátém místě.

V turnaji mladších bylo pořadí: 1. Adam Sochor 6,5 (7) 2. Martin Holina 5,5 3. Max Špachta 5. Z kroužku JÚ byl Michal Fusek na místě sedmém.

Turnaj dobře řídili od počítače Ondra Staněk a mezi hráči zkušený rozhodčí Luboš Jakuš.

SC JUŚ nám opět zapůjčil kancelář pro umístění počítače a tiskárny a kde bylo zázemí vedení turnaje.

Poprvé byl navýšen vklad do turnaje na 200,- pro hráče a nebyla proti tomu žádná negativní reakce.

Doprovod hráčů mladších 15 let měl hrazenou stravu (oběd a večeři).