PROTEBE

Naši sponzoři

praha4

 l net4gas albi logo 02  

l mz     

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Fantom Print  Super ZOO

AVE  Farmapark u Toma

Články, zprávy a reportáže

Slunovrat na Lužnici s vodní turistikou

Patronem našeho víkendového  vodáckého  programu ve dnech 17.6.až 18.6. 2017 se stal vedoucí Marek, který týden před výpravou neustále sledoval stav vody na Lužnici a také sestavoval posádky od pádel až po lidi na lodích.

Vyjelo se již z Prahy hlavního nádraží pod vedením Tomáše, který byl zodpovědný za to, že ve vlaku naše desetičlenná výprava nic nezapomene, protože součástí dvoudenní plavby bylo i spaní ve stanu na louce mezi Táborem a Bechyní. Nic takového nenastalo a tak jsme mohli  vyrazit (zatím pěšky)  vzhůru  přes nádraží do půjčovny vodáckého vybavení, kde na nás čekala další parta kamarádů, kteří  už stanovali od pátku.  A náhle  začalo být to pravé veselo (svačiny, pádla, děti, peněženky, barely) a nakonec naskákat do lodí, kde jsme se všichni snažili vzpomenout na základy vodní turistiky a rizika s tímto sportem spojená.

IMG 20170617 101326652

            Počasí nic moc,  a přesto nás na vodu vyjelo 31 osob  různých velikostí i věku. Při večerním táboření na Mandalaji se vzpomínalo nejen na to, jak se  na vodě dařilo či nedařilo a kdo se cvaknul, ale i na staré časy většinou z uplynulých táborů, neboť se na této výpravě sešli naši dlouholetí vedoucí se svými. Nechyběly naše oblíbené táborové legrace a pečení buřtíků. Sušilo se, ohřívalo a povídalo.  

A druhý den zabalit, uhasit oheň  a nasednout do lodí směr Bechyně. Všichni účastníci si zaslouží pochvalu, neboť zvládli plavbu na stojaté i tekoucí vodě řeky Lužnice. S vodáckým pozdravem  „Ahoj!“… Zdena (psáno podle vyprávění).