PROTEBE

Naši sponzoři

Nadace Jedličkův ústav l be l hame l net4gas  l brenol skofin l kofola l olma l oxalis l pepacz l wustenrot l levneknihy l igracek l mcpl l mcp2 l mcp4 l mz l zvcela l dphmp  l medocentrum l kriviera l rossmann l yoyostore l efko l rsts l apelby l ceps l kika l nivea l chicco l p12 l slusny KIK

  • Vladimír Kropáček
    (Medium Group)
  • Prague Tax Services, a. s.
  • Piccollo
  • Partners
  • Dům zahraniční spolupráce
  • Matějkovi
  • Holinovi
  • City

Články, zprávy a reportáže

Slunovrat na Lužnici s vodní turistikou

Patronem našeho víkendového  vodáckého  programu ve dnech 17.6.až 18.6. 2017 se stal vedoucí Marek, který týden před výpravou neustále sledoval stav vody na Lužnici a také sestavoval posádky od pádel až po lidi na lodích.

Vyjelo se již z Prahy hlavního nádraží pod vedením Tomáše, který byl zodpovědný za to, že ve vlaku naše desetičlenná výprava nic nezapomene, protože součástí dvoudenní plavby bylo i spaní ve stanu na louce mezi Táborem a Bechyní. Nic takového nenastalo a tak jsme mohli  vyrazit (zatím pěšky)  vzhůru  přes nádraží do půjčovny vodáckého vybavení, kde na nás čekala další parta kamarádů, kteří  už stanovali od pátku.  A náhle  začalo být to pravé veselo (svačiny, pádla, děti, peněženky, barely) a nakonec naskákat do lodí, kde jsme se všichni snažili vzpomenout na základy vodní turistiky a rizika s tímto sportem spojená.

IMG 20170617 101326652

            Počasí nic moc,  a přesto nás na vodu vyjelo 31 osob  různých velikostí i věku. Při večerním táboření na Mandalaji se vzpomínalo nejen na to, jak se  na vodě dařilo či nedařilo a kdo se cvaknul, ale i na staré časy většinou z uplynulých táborů, neboť se na této výpravě sešli naši dlouholetí vedoucí se svými. Nechyběly naše oblíbené táborové legrace a pečení buřtíků. Sušilo se, ohřívalo a povídalo.  

A druhý den zabalit, uhasit oheň  a nasednout do lodí směr Bechyně. Všichni účastníci si zaslouží pochvalu, neboť zvládli plavbu na stojaté i tekoucí vodě řeky Lužnice. S vodáckým pozdravem  „Ahoj!“… Zdena (psáno podle vyprávění).