PROTEBE

Naši sponzoři

Logo MHMP  l net4gas 

  

albi logo 02  l ceps

l mz     

   l rsts 

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Fantom Print  Super ZOO

AVE  dárky.cz

Wolt  Farmapark u Toma

Nadační fond Veolia   Imago

Rehabilitační pobyt rodin s postiženým členem

Cílem toho rehabilitačního pobytu je nabídnout rodinným příslušníkům pečujícím o handicapovaného člena rodiny úlevovou péči při rehabilitačním pobytu rodin. Tento pobyt je již 20. ročníkem a koná se vždy v době, kdy je zařízení denní a týdenní stacionář Modrý Klíč, o.p.s., z důvodu prázdninového volna uzavřen.

Rodiče či opatrovníci jsou většinou v seniorském věku a jsou často ohroženi syndromem vyhoření v závislosti na rostoucích nárocích, které jsou na ně jako na pečovatele kladeny. Často už nejsou schopni řídit osobní auto, a přesto touží nabídnout svému dítěti pobyt mimo Prahu a dopřát mu „prázdniny u vody či v lese“. Obracejí se na nás jako na spolek, abychom jim poskytli možnost uskutečnit tento rehabilitační pobyt za jejich přítomnosti - jsou názoru, že své dítě znají nejlépe.

Ze zkušeností se této skupině osvědčilo zabezpečit v průběhu dne osobní asistenci podle potřeb rodin (dle handicapu jejich dětí) vzhledem k situaci, že tento pobyt využívají rodiny s dětmi s kombinovaným postižením, autismem, mentálním postižením či ADHD  jsou asistence různé v průběhu celého dne (osobní hygiena, přeprava na výlety, aktivizační činnosti během dne, stolování, oblékání apod.).

Dále asistenti pro uživatele i pro celé rodiny pořádají aktivizační a animátorské programy. Všichni osobní asistenti mají odborné vzdělání (pracují v sociálních službách). Uživatelé, rodiče i opatrovníci asistenty znají a jejich pracovní vztah je postaven na vzájemné důvěře.

Termín konání rehabilitačního pobytu rodin: 22.7. – 1.8.2020

Místo konání: Penzion Pastviny

Počet účastníků: 30 osob (zastoupeno 10 rodin) a 5 asistentů

Rodinný penzion Pastviny nabízí ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky a v jednom třílůžkovém pokoji. Kapacita penzionu je 45 lůžek rozdělených do 16 pokojů. Prostory penzionu jsou bezbariérové a vybavené výtahem. Dva pokoje jsou plně bezbariérové.