PROTEBE

Naši sponzoři

praha4

 l net4gas albi logo 02  

l mz     

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Fantom Print  Super ZOO

AVE  Farmapark u Toma

Archiv realizovaných akcí

Ohlédnutí za rokem 2019

Ohlédnutí za rokem 2019:

Rehabilitační pobyt rodin s postiženým členem

Počet účastníků: 30 osob (zastoupeno 10 rodin) a 5 asistentů

Termín pobytu: 21.7. – 01.08. 2019

Místo konání: Chotětice

V loňském roce jsme se se skupinou 30 ostřílených účastníků vydali za letními dobrodružstvími do oblasti České Sibiře. V druhé půlce července nás přivítal malebný statek ve vesnici Chotětice a na 12 dní jsme se ocitli uprostřed venkova, přírody a v obležení hospodářských zvířat. Kromě každodenního soužití s lamami, slepicemi a husami jsme ocenili hlavně skvěle vybavené bezbariérové pokoje a vstřícný personál, který nám vyšel vstříc ve všech našich požadavcích.

Picture1 1

Hned druhého dne pobytu jsme ovšem byli postaveni před velkou záhadu: záhadu ztracených pantoflí našich asistentů Petra a Davida. Zoufalé asistenty naštěstí přišel od jejich neštěstí zachránit slovutný detektiv Sherlock Holmes. Nejenže jsme s jeho pomocí objevili ztracené pantofle, ale rozhodl se, že nás vezme do detektivního výcviku, abychom si příště v podobných nesnázích poradili sami. Během pobytu jsme se tak naučili, jak identifikovat pachatele, jak zabezpečit místo činu, jak objevit nesrovnalosti ve výpovědích svědků, jak odhalit lupiče v přestrojení i jak převleků využít ve vlastní prospěch. Ve finále pobytu se nám podařilo najít i poklad, ve kterém se skrývala odměna pro všechny nově vyškolené detektivy, ale hlavně ztracená dýmka mistra Holmese.

K detektivní práci samozřejmě patří i poznávání zajímavých míst v okolí, a tak jsme se z Chotětic každý den vydávali prozkoumat zákoutí na pomezích středních a jižních Čech. Letos nás přivítaly zámky ve Vrchotových Janovicích a v Jemništi, kde jsme si užili nejen prohlídky, ale i procházku přilehlými zámeckými parky. V parku Zeměráj a skanzenu Vysoký Chlumec jsme měli možnost poznat dávnověkou kulturu a řemesla. Podívali jsme se i do Tábora, Votic a Sedlčan, ve kterých jsme si zahráli minigolf. Nechybělo nám samozřejmě ani koupání - letos na Pilském rybníce v Monínci nebo v bazénu v Mozolově - ani večerní zpívání s kytarou a táborák s buřty.

Chotětický pobyt nám všem přinesl odpočinek, příjemně strávený čas a nové zážitky. Díky paní Prchalové jsme se také všichni společně naučili slova písně Koza Líza, která se stala hymnou našeho letošního pobytu. Doufejme, že na Kozu Lízu i na všechny Sherlockovské zážitky budeme moct zavzpomínat příští rok na již dvacátém jubilejním pobytu.

Picture2 1